banner51

Bu haber kez okundu.

"UYUMA" ADLI KISA FİLMİN GALASI YAPILDI

    
Fındıklı Kaymakamlığının "Uyuşturucu ile Mücadele ve Farkındalık Projesi" kapsamında hazırladığı "Uyuma" isimli kısa filmin galası yapıldı.


Fındıklı Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen ve Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz'ında rol aldığı kısa filmin galasına Rize Valisi Kemal Çeber, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, daire amirleri, oyuncular ve çok sayıda davetli katıldı.

            Son yıllarda madde kullanımının artması sonucu meydana gelen can kayıplarına dikkat çekmek için Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro öğrencileri tarafından hazırlanan sinema filmi, gençlere ve ailelerine izletilecek. Gerekli izinlerin alınması halinde de filmin, lise ve üniversitelerde de gösterime girebileceği belirtildi.  
            Tamamı amatör tiyatro öğrencilerinden oluşan ekibe, Sığınak Sahnesi tiyatro ekibinin yönetmenleri Caner Karataş ve Tamer Karataş da destek verdi.


            Çekilen sinema filminde, bir arkadaş grubunun uyuşturucu madde kullanımı ve bu uyuşturucu madde kullanımına bağlı olarak bir arkadaşlarını kaybetmeleri konusu yer alıyor.


Galada açıklama yapan Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, uyuşturucunun çağın en büyük vebalarından olduğunu ifade ederek,  halen gençleri tehdit etmekte olduğunu söyledi. 


 Madde bağımlılığı konusundan farkındalık yaratmak ebebeyleri ve toplumu uyandırmak anlamında bu projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Yılmaz, şunları aktardı:


"Şuanda uyuşturucu suçundan cezaevine atılanların sayısında %400 gibi artış var. Uyuşturucudan dolayı tedavi görenlerin sayısında %600 gibi artış vardır. Artış oranları çok büyük. Artışların nedeni kolluk kuvvetlerinin ve sağlık bakanlığının başarılı çalışması şeklinde yorumlayabiliriz. Bir yandan da korkutucu bir durum var. Oda uyuşturucunun gündelik hayatımızda her alanda ulaşılabilir duruma gelmesidir."


Rize Valisi Kemal Çeber ise, filmin amatör olmadığını ve gayet başarılı olduğunu ifade ederek, filmin vermek istediği mesajı verdiğini sözlerine ekledi. 

Daha sonra Rize Valisi Kemal Çebe, filmin yönetmen ve oyuncularına plaket vererek tebrik etti. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 35 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gece, kalabalık ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise, ayakkabılar ve iç mekan
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol