banner51

Bu haber kez okundu.

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN SİNEMA SETİ KURDULAR!

 Fındıklı'da bir grup tiyatro öğrencisi, farkındalık oluşturarak, uyuşturucu ile mücadele için sinema filmi çekmeye başladı.


            Son yıllarda madde kullanımının artması sonucu meydana gelen can kayıplarına dikkat çekmek için Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro öğrencileri tarafından hazırlanan sinema filmi, gençlere ve ailelerine izletilecek.

            Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro öğrencileri, son yıllarda artan uyuşturucu kullanımı ve buna bağlı olarak yaşanan kayıplara dikkat çekmek için sinema filmi çekmeya karar verdi ve bu kararlarını da uygulamaya koydu.

            Tamamı amatör tiyatro öğrencilerinden oluşan ekibe, Sığınak Sahnesi tiyatro ekibinin yönetmenleri Caner Karataş ve Tamer Karataş da destek verdi.

            Çekilen sinema filminde, bir arkadaş grubunun uyuşturucu madde kullanımı ve bu uyuşturucu madde kullanımına bağlı olarak bir arkadaşlarını kaybetmeleri konusu yer alıyor.

            Sinema filminin Ocak ayında vizyona girmesi planlanırken, yapılacak galanın ardından, uyuşturucu ile mücadele kapsamında gençlere ve ailelerine izletilecek. Gerekli izinlerin alınması halinde de filmin, lise ve üniversitelerde de gösterime girebileceği belirtildi.  

Yazarken Bile Elleri Titredi!

            Filmin senaristliğini yapan Caner Karataş, amaçlarının uyuşturucudan uzak nesiller yetişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade ederek, "Bu konuyu yazarken bile ellerim titredi. Amacım uyuşturucudan uzak nesillerin yetişmesi. Bunun için gerekirse günlerce uykusuz kalırız" dedi.

            Filmin yönetmenliğini üstlenen Tamer Karataş ise, "Özellikle ölüm sahnelerini çekerken çok zorlandık. Bunu gerçekten yaşayan ailelerin acılarını da anlamış olduk, umarız mesajımız her yere ulaşır" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol