banner51

Bu haber kez okundu.

VADİLER 'ADALET' İÇİN YÜRÜDÜ
 

Doğal yaşam alanlarını korumak için 10 yıldır verdiği mücadele sonucu, vadilerinde hiçbir HES şirketine kazma dahi vurdurmayan Fındıklı halkı, bu kez 'Adalet' için yürüdü. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasından sonra Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a başlattığı adalet yürüyüşüne Fındıklı'dan destek sürdü.

Arılı ve Sulak vadilerindeki vatandaşlar Tahiroğlu köprüsü girişinde, Sümer ve Çağlayan vadilerindeki vatandaşlar ise Aksu köprüsü girişinde toplandı. 

Tahiroğlu ve Aksu Köprülerine oluşturulan iki kortej Sakıp Sabancı Caddesi'nden  Hayati Aykut Parkı'na kadar yürüdü. 

Ellerinde 'adalet' yazılı dövizlerle, 'Hak, hukuk, adalet' sloganı atarak yürüyen iki gurup  Hayati Aykut Parkı'nda birleşerek  tulum eşliğinde horon oynadı.
 
Burada gurup adına  açıklama yapan CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, son zamanlarda hak aramanın, barış ve özgürlük istemenin suç sayıldığı bir ülkede yaşadıklarını söyledi. 

Seçme, seçilme, ifade ve basın özgürlüğünün ayaklar altında alındığını belirten Kadıoğlu, "Basına verilen bir haber yüzünden 25 yıla mahkum edilen Enis Berberoğlu olayı toplumun vicdanlarını yaralayan son damla olmuştur. Ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Haziranda Ankara'dan başlattığı "Herkes için adalet" yürüyüşü İstanbul Maltepe mitingi ile sonlandırılacak. Ancak mücadele bu ülkeye adalet gelen kadar başka biçimde sürdürülecek"dedi. 

Toplu katliam yapanlar, kadına ve çocuğa yönelik suç işleyenlere yetersiz yada indirimli cezalar verildiğini kaydeden Kadıoğlu, adalet, eşitlik, barış ve özgürlük isteyenlere hak etmedikleri halde cezalar verildiğini sözlerine ekledi. 

Gurup daha sonra, Hayati Aykut Parkı'nda kurulan ekranda  Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Maltepe mitingini izledi. Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık, ayakkabılar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, kalabalık, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, kalabalık, ağaç ve açık hava

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol