banner51

Bu haber kez okundu.

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ,  ŞEHİT MEZARLIĞI İÇİN PARA İSTEDİ

           Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Belediyeden şehit mezarlığı için bedel istediğini söyledi.

            Fındıklı Belediye başkanı Ercüment  Çervatoğlu, Fındıklı Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün kendilerine yönelik politikalarını eleştirmek üzere toplantı düzenlediklerini ifade ederek, Fındıklı Rize'nin 4'üncü büyük ilçesi olmasına rağmen kendilerini üvey evlat olarak hissettiklerini dile getirdi.

              Hürriyet Mahallesinde Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne vakfedilmiş 5 dönüm arazi içinde bulunan şehit mezarlığı ve 100 yıl önce geçen yol için kendilerinde para istendiğini söyleyen Çervatoğlu, " Cami civarındaki 5 dönüm araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğünden kent mezarlığı olarak kiralama yapılmasını istedik.  Gerçek kişiye kiralandığı için bize veremeyeceklerini söylediler.  Vakfın herhalde paraya ihtiyacı yok diye düşündük ve itiraz etmedik. Daha sonra bir dava ile karşılaştık. 15 köyün ortak kullandığı yolu ve şehit mezarlığı kullandığımızı, biz plana aldığımızı, bu nedenle kamulaştırılması gerektiğini, parasının taraflarına iletilmesi gerektiğini belirtilen bir dava ile karşılaştık. Yani şehit mezarlığından para istiyorlar . Şehit mezarlığının parası biçilmez" dedi.

Çervatoğlu, bu durumun AKP zamanında akıllarına gelmiyor da şimdimi geliyor diyerek sözlerini tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol