banner51

Bu haber kez okundu.

VALİ BEKTAŞ’TAN FINDIKLI İLÇESİNE ZİYARET
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Fındıklı İlçesinde yaptığı ziyaretin ilk bölümünde 01 Aralık 2016 tarihli Kaymakam ve Vali Yardımcıları Kararnamesi ile Fındıklı Kaymakamlığına atanan Vedat Yılmaz’ı Makamında ziyaret etti.
 
Vali Bektaş, ziyareti esnasında, Kaymakam Yılmaz ve diğer idarecilerden ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Kaymakamlıktaki programın ardından Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban’ı Makamında ziyaret eden Vali Bektaş, ziyareti esnasında Başkan Özbalaban ile  “Yeşil Yol” projesi Fındıklı geçişi hakkında harita üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. 

Fındıklı’da ki programının son bölümünde Fındıklı Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Bektaş, muhtarlarla görüş alışverişinde bulunarak taleplerini dinledi. 

Eylül ayında Fındıklı İlçesinde yaşanan sel ve heyelan afetine ilişkin yürütülen çalışmalar hakkında muhtarlardan gelen soru üzerine Vali Bektaş, “Rize, coğrafi şartlarından dolayı heyelanlı bir araziye sahip.  Ayrıca bol yağış alan bir bölge. Rize’de suyun nimet halini yaşadığımız gibi, maalesef sel ve heyelan halini de yaşıyoruz. İklimimiz ve arazi yapımız buna müsait. Doğal afetlerin önlenebilmesi için dar kapsamlı tedbirler yerine, öncelik sırasına göre, gerekli eylem planlarının hazırlanarak, havza esaslı çalışmalar yürütmemiz gerekiyor. Bizde ilgili tüm kurum ve kuruluşlarımızla gerekli koordinasyonun sağlayarak, bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 

Vali Bektaş, ayrıca yakın zamanda Rize’yi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ziyaretleri esnasında, bölgede yaşanan doğal olayların tüm yönleriyle değerlendirildiğini de belirti. 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar
Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan
Görüntünün olası içeriği: 17 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol