banner51

Bu haber kez okundu.

Validen

          Bölgede birçok etkinlikte yer alan, Yetenek Sizsiniz Türkiye’ye katılarak engelliler için dans gösterileri sunan, hedef kitlesi işitme engelliler olan ve sergiledikleri dans performansla yarışmada yarıfinale yükselen Rizeli İkizler Tamer-Caner Karataş kardeşler, yarışmada kendilerine eşlik eden Çaykent İşitme Engelliler Okulu öğrencileri  Sinem Öztürk, Muharrem Demir, Beyzanur Duman ve Kübra Gürsu ile birlikte Rize Valisi Nurullah Çakır’ı Makamında ziyaret ettiler.

          Rize Valisi Nurullah Çakır, “Animasyon, tiyatro ve sosyal etkinliklerde kendilerini geliştirmiş, engelli çocuklarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağladıkları için Fındıklılı İkizleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

          Üretken İkizler, engelliler için farkındalık oluşturmak istediklerini ifade ederek “ Farkındalık olsun çocuklarımızın neler başardığını herkes anlasın istedik. Farkındalık bizim için önemli. Ayrıca çocuklarımızın özgüveni artıyor; kültürel ve sosyal faaliyetlerde bir şeyler yapabildiklerini, hayatta engellilerinde var olduklarını göstermek istedik. Bu hayatı paylaşmak için bir engel yok” şeklinde açıklamada bulundular.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol