banner51

Bu haber kez okundu.

YENİ KİMLİK MÜRACAATLARI FINDIKLI'DA ALINMAYA BAŞLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) Projesi kapsamında yeni kimlik kartları için Fındıklı Nüfus Müdürlüğünde müracaatlar alınmaya başlandı. 

Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, ilçe nüfus müdürlüğünde yeni kimlik başvurusunu yaparak bilgi aldı. 

İnternet üzerinden ve ALO 199 aranarak da müracaat yapılacak yeni kimlik kartları, yıl sonuna kadar tüm illere ve 3 yıl içinde tüm vatandaşlara dağıtılacak.

10 yıllık ömre sahip olacak yeni kimlik kartı için 18 yaşından büyüklerin son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ve önceki kimlikleri ile müracaat etmesi gerekiyor.

On beş yaşını tamamlamış olan çocukların anne, baba veya vasileri ile birlikte şahsen başvurmaları gerektiği, başvuru sonucunda kişilere başvuru belgesinin bir sureti verilecek.

Başvuran kişi tarafından talep edilmediği sürece on beş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğrafın yer almayacağı, sadece talep edilmesi halinde her yaş gurubundaki çocukların fotoğraflarının kimlik kartında yer alacak.

Nüfus Cüzdanını kaybeden vatandaşların yerleşim yeri adresi veya diğer adresinin bulunduğu, muhtarlıktan fotoğraflı Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi ve biyometrik fotoğrafla şahsen başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Yeni kimlik kartı bedeli olarak, kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı ve değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 15 TL, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 30 TL talep edildiği belirtildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol