banner51

Bu haber kez okundu.

YENİ YILA HORONLU GİRİŞ

Fındıklı'da bu kez 'yılbaşı mecisi' yaşandı, vatandaşlar yeni yıla tulum ve horon eşliğinde girdi.

            Fındıklı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar, "Yeni yılda yüzümüzün gülmesini istiyoruz. Bu yeni yılda da hep birlikte gülelim" diyerek horona durdu.

            Fındıklı Belediyesi, yılın son gününde, yöre halkını kutlama programında bir araya getirdi. Yılbaşı programına yüzlerce Fındıklılı katılırken, onlarca vatandaş da çevre illerden ilçeye geldi.

            Hayati Aykut Parkındaki etkinlik, yöresel yemek ziyafeti ile başladı. Fındıklılılar kendileri hazırladıkları yemekleri programa katılan misafirlere ikram etti.

            Yerel sanatçıların da katıldığı yılbaşı programı 'skeç gösterisi' ile başladı. Skeç sonrası 'meci' kültürü ile hiçbir ücret almayan yerel sanatçılar ile birlikte Fındıklı’da gelenek haline gelen yılbaşı etkinlik programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fındıklı esnafının da etkinliği desteklemesi katılanlar için sürpriz olurken; 450 esnafın çeşitli hediyeler verdiği bir de çekiliş düzenlendi.

            Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, “Eşit, özgür ve kardeşçe yaşayacağımız bir ülke özlemi çekiyoruz” diyerek şunları söyledi:

            “Bu etkinlikte varsılla yoksulu bir araya getirmek, varsılın ve yoksulun yeni yıla girerken en azından yüzünün güldüğü bir program istedik. Fındıklı’da eşit, özgür, kardeşçe yaşayacağımız bir ülke özlemiyle dünden bugünden daha güzel yarınlar yaşamak dileğiyle Fındıklı halkının bu güzelliği benim için bir onur. Biz sadece halkımızın isteğini hayata geçiriyoruz. Bende Fındıklı halkının bir neferiyim.”

            Hayat Meci ile Güzel

            Programda Fındıklı esnafından toplamda 450 kişinin yapılan çekilişe katkı sunduğunu ifade eden Çervatoğlu, “Fındıklı’da toplam 600 esnaf var, 450 esnafımız bu çekilişlere katıldı. Bu çok güzel bir şey. Yöresel sanatçılarımız tamamen meçi anlayışı ile ücretsiz geldiler. Burada Fındıklı halkımız yemek yaptı, ‘meci sofrası’ kurduk. Herkes ücretsiz bir şekilde akşam yemeğini yedi. Belediye olarak da biz de çorba, kaz ve tavuk yaptık. Halkımızla birlikte bizler de ‘meci sofrasına’ katkıda bulunduk. Fındıklı’da hayat ‘meci’ ile güzel” dedi.

Çervatoğlu, “Hiç kimsenin ötekileştirilmediği, herkesin eşit, özgür kardeşçe yaşadığı bir ülke özlemi ile önümüzdeki sürecinde seçim süreci olduğunu biliyorum. Bu ülkeyi yaratacak olanlara yeter ki ‘yeter’ diyelim diyorum” diye konuştu.

            Fındıklı’da yaşayan yurttaşlar, “Belediyemize teşekkür ediyoruz. Belediye buraya herkesi topladı, çok güzel oldu. Bilet yok hiçbir ücret yok, açık havada harika bir program. Fındıklı’daki bütün köylerimizi buraya topladılar. Bu etkinlikleri her belediyenin yapması lazım. Yeni yılda yüzümüzün gülmesini istiyoruz” diye konuştular.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol