banner51

Bu haber kez okundu.

Abdullah Gül çocukluğunu geçirdiği ilçeyi açıkladı
En son 1982 yılında Ordu'ya gelen dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren'den sonra Ordu'da 31 yıl sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ev sahipliği yaptı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ordu ziyaretinin ilk durağında Ünye'ye geldi. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaşa hitap etti. Abdullah Gül, Ünye'yi överek başladığı konuşmasında, "Uzun yıllardan sonra Ordu'yu, Cumhurbaşkanı olarak ziyarete gidiyorum. Tabii ki giderken Ordu'nun en büyük ilçesi, tarih dolu, kültür dolu ilçesini, Karadeniz'in incisi demişsiniz ama buralar sadece Karadeniz'in incisi değil Türkiye'nin en cennet köşeleridir. Burada siz değerli vatandaşlarımla kısa da olsa bu şekilde selamlayarak geçmeyi düşündüm. Sizin bu ilginiz beni ziyadesiyle mutlu etti. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
"FATSALILAR, DEVLETİ VE MİLLETİNE BAĞLIDIR"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha sonra Fatsa'ya geçti. Fatsa Hükümet Konağı Meydanı'nda kalabalığa hitap eden Abdullah Gül, Fatsalıların devleti ve milletine bağlı, çalışkan ve bilinçli insanlar olduğunu söyledi. Konuşması zaman-zaman alkış ve tezahüratlarla kesintiye uğrayan Abdullah Gül, saygı, sevgi ve huzurun olduğu her yerde sağlıklı gelişmelerin kaçınılmaz olduğunu hatırlattı. Gül, Ordu ve Fatsa'nın bu güzel özelliklere sahip olduğunu, bu sebeple de önemli hizmetler aldığını ifade etti.
"ÇOCUKLUĞUM FATSA'DA GEÇTİ"
Fatsa'yla olan bağlantısını çeşitli defalar dile getirdiğini belirten Gül, "Çocukluk yıllarımda dayımın doktorluğu vesilesiyle Fatsa'ya çok sık gidip gelirdim. O dönemin şartlarında önemli arkadaşlıklar edindim. Kayserili biri olarak fındığın yeşil halini o yıllardan biliyorum. Ayrıca milletvekilliği dönemlerimde Fatsa'yı sık-sık ziyaret etmeye çalıştım. Dolayısıyla Fatsa'nın benim gözümde çok önemli bir yeri vardır. Sizlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.
"Siz artık büyük bir şehir oldunuz. Bunun için sizi tebrik ediyorum" diyen Abdullah Gül, Ordu ve ilçelerinin Büyükşehir olmayı hak ettiğini vurguladı. Büyükşehir olduktan sonra Ordu'nun büyük bir gelişme kaydedeceğini ifade eden Abdullah Gül; "Önümüzdeki yıllarda bu güzel gelişmeleri hep birlikte göreceğiz" ifadelerini kullandı.
Ordu'daki programlara yetişmek zorunda olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yetkililerden alacağı bilgileri ve talepleri Ankara'ya gittiğinde hükümet üyeleriyle paylaşacağını ve onları bilgilendireceğini sözlerine ekledi.
Konuşmasının ardından aracına binip, meydandan ayrılırken bir kadının elinde zarfla kendisine doğru geldiğini gören Abdullah Gül, aracın camını saçarak korumalarına "Alın o zarfı" dedi. Korumalarından zarfı alan Abdullah gül, Fatsa'dan Ordu'ya geçti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol