banner51

Bu haber kez okundu.

AKSA'YA AĞIR ELEŞTİRİLER

Rize’de bir süre önce etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçe ve köylere 4 gün boyunca elektrik verilmeyişi, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında gündeme geldi.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, "Kötü bir sınav verdik" sözleri ile kesintileri açıklamaya çalışan şirketin yatırım müdürü Ömer Yaşayan’ı "Vatandaş sizi sınıfta bıraktı" sözleri ile eleştirdi. Belediye başkanlarının da tepki gösterdiği şirket müdürü, kürsüden inmek zorunda kaldı.

koordinasyon_kurulu1

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen Rize İl Koordinasyon Kurulu toplantısında 15 gün önce etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçe ve köylerde 4 gün boyunca yaşanan elektrik kesintileri gündeme geldi. Görüşmeler sırasında kürsüye çağırdığı Aksa Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi Yatırım Müdürü Ömer Yaşayan'ın, "Kötü bir sınav verdik" sözlerine çıkışan Vali Yazıcı, elektriğin yaşam için önemine değindi, "Vatandaşlarımız, 'Yolların bir süre açılmamasını anlayabiliriz ama elektriksiz yaşamım kilitlendi. Cep telefonumu bile şarj edemedim, kimseyle iletişim kuramadım' diye şikayet ediyor.Özelleştirildikten sonra firmalar kırsalda yenileme yatırımı yapmıyor. Yatırım olmayınca bırakın kar yağışını, rüzgarda bile direkler yıkılır” dedi. Rize Valisi Ersin Yazıcı, vatandaşların elektrik kesintisi nedeniyle şirkete olumsuz not verdiğini belirterek, "Vatandaş sizi sınıfta bıraktı" diye konuştu.

Vali Yazıcı'nın tepkilerine belediye başkanları da eklendi. İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, "Özelleşemeden sonra elektrik şirketi sınıfta kaldı. Bunlar ancak iyi elektrik parası alır" diye tepkisini dile getirdi, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ise ilçede 4 gün elektrik olmadığını hatırlattı, "Dolaplardaki etler bozuldu. Şirketin ilçede vatandaşa en az 100 bin lira et borcu var" diye konuştu.

Bu tepkiler üzerine kürsüde konuşmakta zorlanan elektrik şirketi yetkilisi Ömer Yaşayan kürsüden indi.

koordinasyon_kurulu2

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol