banner51
19 Kasım 2018 Pazartesi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. PAZAR(RİZE) (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2013/6 SATIŞ

19 Haziran 2018 Salı 09:40
Bu haber 1605 kez okundu
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize ili, Fındıklı ilçesi, Sahil mahallesi, Fabrika Civarı mevkii, 377 ada 5 parsel sayılı taşınmaz 2.886,80 m2 alana sahip olup Çay Bahçesi vasfı ile tapuda kayıtlıdır. Taşınmazda hali hazırda tarımsal faaliyet yapılmamaktadır.
Adresi : Rize ili, Fındıklı ilçesi, Sahil mahallesi, Fabrika Civarı mevkii
Yüzölçümü : 2.886,80 m2  
Arsa Payı : Hisseli olup tamamı satılacaktır
İmar Durumu : Parselin yaklaşık 78,00 M2  lik kısmı Park alanına tahsisli olup geriye kalan kısmı imar planı sınırları dışında kalmaktadır
Kıymeti : 51.962,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : Türkiye Elektrik Dağımı Anonim Şirketi Lehine 130,00m2 irtifak hakkı vardır
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : Pazar ( Rize ) Adliyesi İcra Müdürlüğü Pazar/RİZE 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV