banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA, KORONA VİRÜS HASTA SAYISI ARTIYOR

Fındıklı Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, ilçede yeni vaka sayısı hızında artış gözlendiği ifade edildi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada,  Covid-19 salgınının yayılımını azaltmak için gerek ülke genelinde gerek ilde  verilen mücadele ile yeni hasta sayıları azalırken,  Fındıklı'da Covid-19 hasta sayısında artış olduğu belirtildi.  

Rehavete kapılmak ve tedbiri elden bırakmak tüm emekleri heba edeceği belirtilen açıklamada şunlara yer verildi:

"İlçemize dışarıdan gelen vatandaşlarımızın artması, aile içi ziyaretlerden vazgeçilmemesi ve sosyal mesafe kuralına uyma konusunda dikkat gösterilmemesi nedeni ile hastalığın bulaş hızını ve Covid-19 hasta sayısını artırdığı tespit edilmiş olup. Yeni vaka sayılarımızın hızında artış gözlemlenmektedir. Mevcut durumda ülkemizde ve ilçemizdeki vaka sayılarının kontrolünün kendimizi kontrol etmemize bağlıdır."

TEDBİR ELDEN BIRAKILMAMALI

Covid-19 salgınına karşı tedbirin elden bırakılmaması gerektiği vurgulanan açıklamada, " Alınacak tedbirlerin netice verdiği hususunun tartışmasız bir gerçek olduğu, birlikte tedbirlere uyarak virüsü yenebileceğimizin bilinmesi, aile içi ziyaretlerden imtina edilmesi, zaruri olmadıkça seyahatlerden kaçınılması, kalabalık ortamlardan uzak durulması, sosyal mesafe kuralına titizlikle uyulması, maske kullanımı konusunda hassasiyet gösterilmesi ve hijyen kurallarına uyulması" şeklinde uyarılarda bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol