banner51

Bu haber kez okundu.

 Balık Avı

Balık avı bir meraktır. Bu merakın insanın için insanın içinden gelmesi gerekir. Balık avlamak hobiden ziyade tutkudur. Balık kokusunu hissetmek, denizle iç içe olmak... Kar kış demeden sabahın köründe kalkmak, gün doğumunu beklemek ve balık kokusunu iliklerine kadar çekmek... Bunlar içinde istek olmayan birine zorla yaptırabilecek şeyler değildir. Balık tutmak / avlamak kimilerine göre tedavisi en zor hastalıkken kimilerine göre de tedavi yöntemiymiş. Bu tutku için büyük şehirdeki evlerinden sahil kıyılarına yerleşenler varmış. Hiç balık avına çıkmamış biri için bunlar delilik sayılabilecek şeyler ama bir kez olsun bana çıkmışsanız bunu eylemi tekrarlarsınız.

Amatör balıkçılık önce küçük bir heves ile başlıyor ve ardından 10 iğneli çapari olta alınıyor. Deneyip tecrübe ettikçe bu heves yerini tutkuya bırakıyor. E haliyle çapari olta da yerini kamış oltaya bırakıyor. Tabi bu süreçte öğrenme ve kendini geliştirme isteği hep devam ediyor. Oltaların, misinaların ve iğnelerin özelliklerini öğrenen balık avcıları, buldukları her fırsatta araştırıyor ve yenilikler hakkında fikir sahibi oluyor.

Balık avı ürünleri

Eskiden balık avı denince aklıma emekliler gelirdi ama şuan bu uğraş öyle yaygın ki, haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler genç yaşlı demeden oltalarına sarılıyorlar. Bugünlerde bu uğraş hem sahil kentlerinde hem de akarsu / gölü bulunan kara kentlerinde oldukça yaygın. Ayrıca balık avı malzemelerini birçok dükkân ve internet sitesinde de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.http://www.avbaliksepeti.com/ ‘u bu siteler içinde en iyisidir. Oldukça fazla marka, ürün ve renk seçeneği ile her bütçe ve zevke hitap eden ürünler bu sitede mevcut. Balık avcılığı adına her türlü ürünü bu sitede bulabilir ve çevre fiyatlara oranla çok daha uygun fiyatla dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol