banner51

Bu haber kez okundu.

 EN KALİTELİ EKRAN KARTI ÇEŞİTLERİ

            Bilgisayarların görüntü vermesine yarayan parçalarına ekran kartı denilmektedir. Ekran kartları genel olarak ISA, PCI, VLB gibi harici veri yollarını kullanmaktadır. Anakart üzerinde bir çipset içerisinde hazır olarak bulunan bu birim PC kartları arasında yer alır. AMD ve Nvidia bu alanda rekabet eden en önemli iki firma olmakta ve kullandıkları mimariyi ve kapasitelerini sürekli güçlendirmeye çalışmaktadırlar.

            Çipset olarak bu markaların yanında ATI, ismini de görmekteyiz. Bu alanda farklı markalar bulunmaktadır. Bunlar arasında Asus, Sappahrine, MSI, Gigabyte, Quadro, eVga, Galax, Zotac gibi markalar arasında kalite özellikli seçimler yapılabilir. Bellek tipi olarakta en fazla GDDR5 görülmekte ardından DDR3 belleklerde kullanılabiliyor. Bunların yanından DDR5, GDDR3 gibi bellek seçimleri de yapılabiliyor. Bu ekran kartı seçenekleri arasında 64, 128, 192, 256, 384, 512 bit değerleri de tercih edilebilir. Slot çeşidi olarak ise PCI- Express çeşitleri bulunmaktadır. Bu ekran kartlarının özelliklerine bakıldığında ise Ati CrossFile, DVI, HDMI, VGA gibi bağlantılara izin veren özelliklerde görülmektedir.

            En uygun fiyat aralıklarında bellek tipi, bit değeri, özelliklerini karşılaştırarak seçimler yapmak için http://www.bilio.com/ekran-karti-c3142/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Karşılaştırmak istediğiniz ürünleri seçebilir; fiyat, özellikler ve yorumları inceleyerek en doğru kararları verebilirsiniz. Mağazaların sunduğu en uygun fiyat teklifleri ve hizmetleri hakkında daha önceden alışveriş yapan müşterilerin yorumlarını inceleyerek ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayacak seçimler yapabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol