banner51

Bu haber kez okundu.

Jeneratör
 Jeneratör

Mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine çeviren sisteme jeneratör adı verilmektedir. Jeneratörler, büyük ya da küçük tesisler için kullanıldıklarından, çeşitli boyutlarda yapılmaktadır.

Alternatör ya da doğru akım jeneratörleri olarak tercih edilirler. Günümüzde en sık kullanılan jeneratörler alternatif akım jeneratörleri yani alternatörlerdir.

Jeneratör Nasıl Çalışır?

Jeneratörler, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi gibi doğal kaynaklardan elde edilen enerjilerin depolanması için de kullanılmaktadır.

Birçok farklı jeneratör tipi vardır ve elektrikler kesildiğinde, otomatik olarak devreye girerler. Yenilenebilir enerjinin kullanımı için de jeneratörlerden yardım alınır. Çünkü jeneratörler, elektrik şebekesinin uzak olduğu ya da olmadığı alanlarda evrilen enerjiyi kullanmak için tercih edilir.

Jeneratörlerin dizel ve benzinli otomatik çeşitleri vardır. Son yıllarda doğal gazlı motorlar da kullanılmaktadır.

Jeneratör Çeşitleri

Jeneratör çeşitleri birkaç ayrı grupta ayrılmıştır. Manuel jeneratörler, kaynak jeneratörleri, trifaze jeneratör, monofaze jeneratörler, ses izolasyon kabinli jeneratörler gibi birçok farklı gruba ayrılmışlardır.

Jeneratör satın almak istediğinizde,             http://www.ankamakina.com.tr sitesindeki modeller arasından sizin için uygun olanını seçebilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve Anka Makine güvencesi ile sahip olabileceğiniz bu ürünleri, uygun ödeme koşulları ile satın alabilirsiniz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol