banner51

Bu haber kez okundu.

 Karbonhidrat Tozlarının Faydaları
  

Vücut geliştirenler için protein tozları kadar karbonhidrat tozlarının da önemi oldukça fazla. Sadece yapılan egzersizlerin tek başına bir etkisinin olmadığı araştırmalar sonucunda gözlenmiş ve sporun yanında mutlaka besin ve vitamin takviyesinin de gerektiği kanaatine varılmıştır. Bu nedenle vitaminler, protein tozları ve karbonhidrat tozlarının doğru bir şekilde ve hocanızın önerdiği miktarda alınması daha sağlıklı bir spor sürecinin geçmesini sağlar.

Karbonhidrat Tozu Nasıl Kullanılır?

Antrenmanlardan yarım saat önce ya da antrenmanlardan 1-2 saat sonra 1 su bardağı soğuk su ya da 1 su bardağı az yağlı sütle karıştırılmış 2yemek kaşığı karbonhidrat tozunu her gün düzenli olarak ve belirli ölçülerde kullanırsanız vücudunuz ve kaslarınız için oldukça faydalı olacaktır.

Antrenmanlardan sonra alınan karbonhidrat tozukas kütlelerinin beslenmesini sağlar, metabolizmayı güçlendirir ve vücudun direncini arttırarak kilo alımına yardımcı olur.

Sporcular için gerekli besinleri bulabileceğiniz GNC Live Well internet sitesine  http://www.gnc.com.tr/sporcu-barlariadresinden ulaşabilir ve antrenman sürecinde sağlığınız için gerekli olan besinleri satın alabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol