banner51

Bu haber kez okundu.

Kulaklık

Dışarıda müzik dinlemenize ve gelen sesi en iyi şekilde kulaklarınıza iletmenize işe yarayan kulaklıklar, kulak içi ve diğer varyasyonları ile piyasada birçok firma tarafından üretilmekte. Üretilen bu kulaklık çeşitleri, telefonlara uyumlu 3,5 mm jak girişleri ile ya da bilgisayarlarda kullanılmak üzere USB 2.0 portu ile gelmekte. Bu yüzden kulaklık satın alırken nerede kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekmekte. Bilgisayarda kulak içi bir kulaklık kullanacaksanız bilgisayar girişinizin 3.5 mm jak girişini desteklemesi gerekmekte. Aksi taktirde aldığınız kulaklığın mikrofonunu kullanamaz ve sadece kulaklıktan gelen sesi duyabilirsiniz. Üstünde bulunan mikrofonu sayesinde görüntülü görüşmelerde ve yapılan çağrılarda arabada bile kullanmanıza olanak sağlayan kulaklıklar oldukça büyük kolaylık sağlamakta.

Kulaklık Çeşitleri

Kafa üstünü kapatan oyuncu kulaklıkları ya da dışarıda kullanılmak üzere düzenlenen beats kulaklıkları oldukça kullanışlıdır. Katlanabilen kulaklıklarda gidilen uzun yolculuklarda kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kullanılan kulaklık bezinin kulak çevresini kapatıp kapatmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Değişik kulak ve kafa yapısına sahip insanlar için tasarlanan binlerce kulaklık içerisinden kendinize uygun olanı arasından seçmeniz gerekir. Kullanmak istediğiniz kulaklıklar konfor açısından her yerde size rahatlık sağlayacaktır. Sıcak günlerde kulak üstü kulaklıkların tercih edilmemesi gerekirken kulak içi kulaklıklar tavsiye edilmektedir. Bu sayede kulağınızın etrafı terlemeyerek rahat bir gün geçirebilirsiniz. Üretilen kulaklıklar arasında kulak içi ya da kafa üstünü kapatançeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Kulaklık Fiyatları

Fiyatları açısından birçok kullanıcıya rahatlık sağlayan bu ürünler, her bütçeye sahip insan için uygundur. Eğer bir sporcuysanız kulak arkası mandallı kulaklıkları seçerken treadmillde koşarken kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Yüksek tempolu koşularda kulağınızı kavrayan bu kulaklık çeşitleri oldukça kullanışlıdır. Ayrıca alacağınız kulaklığın bas ve tiz değerlerine de dikkat ederek dinlediğiniz müzik çeşidine göre bir kulaklık seçmeniz gerekmektedir. Jazz ve rock için daha tiz ağırlıklı kulaklıklar, tekno ve trap için daha çok basa ihtiyacınız olabilir. Bunun gibi birçok kulaklık çeşidine ise adresi üzerinden kolaylıkla ulaşarak size sunulan birbirinden güzel fırsat arasından kendinize uygun olanı seçerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol