banner51

Bu haber kez okundu.

Şövale

 

Resim yapmak istiyorsanız sitemizin kategorisinde yer alan boya, fırça, palet ve tuval ile beraberşövaleye de ihtiyacınız olacaktır. Tam aradığınız şövaleyi bulmak sizlerin elindedir. Şövale üzerinde duran bir şeyi, genel olarak tuvali sabitlemek ya da sergilemek için kullanılan bir destek aracıdır.Şövaleler genel olarak ressamlar tarafından, ayakta ve oturarak resim gerçekleştirirkenya da bitmiş resmi göstermek için kullanılmaktadır. Resim şövaleleri genel olarak ahşaptan yapılmaktadır. Şövalelerin tasarımı genel olarakstandart olsa bile yüzyıllar boyunca yeni malzemeler ve farklı tasarımlar da ortaya çıkmaya devam etmektedir. Şövale çeşitleri içerisinde, en yaygın olan A çerçeveli şövalebulunmaktadır.

Şövale Kullanımı

Şövale temel olarak iki amaç için kullanılmaktadır.Bunlardan bir tanesi, tuval üstünde konforlu bir şekilde resim yapmaktır.İkincisi ise, tuvaldeki resimleri eğitimcilere ya daziyaretçilere sergilemektir. Şövaleyi verimli bir şekilde kullanmak için doğru ölçüleri bilmeniz ve tuvalinizi doğru malzemenin üzerinde hareket etmeyecek şekilde sıkıca sabitlemeniz gerekmektedir. Şövaleye tam yerleştirilmemiş bir tuval üzerinde fırça hareketlerinizi olumsuz etkilemektedir.

Bununla beraber, A çerçeveli veya H çerçeveli şövale tasarımları aynı tripod gibi ayakları üstünde tutmanız gerekmektedir. Küçük resimler yapıyorsanızya da şövaleyi karanlık oda içerisinde fotoğraflarınızı dik tutmak için kullanmanız durumunda masa üstü veya mini şövale gibi ufak modelleri satın alabilirsiniz. Bu ürünlersizlerealandan tasarruf sağlar. Tabloyu şövaleden almanız sırasında elinizden geldiğince dikkatli olmanız gerekmektedir.

Şövale fiyatları hangi tasarımı aradığınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Fazla profesyonel bulunmayan ve nispeten küçük ölçüleri yer alan şövale bütçenizi fazla yormamaktadır. Bununla beraber profesyonel ve gerçek ağaçtan bir şövale tasarımı ise elbette daha yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Alüminyum şövaleler en sağlam şövaletasarımlarıarasında yer almaktadır. Atölyeniz bulunmuyorsa ve şövaleyi sürekli taşımanız gerekmeniz durumunda portatif ve katlanabilir modellere bakabilirsiniz. Bu tasarımlar sabit şövaleler kadar kapsamlı olmasa bile pratikte işinizi görmekte ve birçoğu kendine özel çantasında taşınmaktadır. Pek çok markanın resim şövalesi çeşitlerini adresinde bulabilirsiniz. Ürün detayları hakkında bilgilendirmeyi sitemiz sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol