banner51

Bu haber kez okundu.

 Spirulina Tabiatın Mucizevi Besini!

WHO - Dünya Sağlık Örgütü'nünbeyanatlarına göre, sağlık problemleri yaşayan kişilerin %70'i doğru, yeterli ve dengeli beslemediği için hastalanıyor. Beyin ve sinir hücreleri hariç vücudun yenilenme süreci olan 3 aylık dönemde dengeli, yeterli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı oluşturulması bünyeyi her tür hastalığa karşı da koruyor. Yapılan araştırmalarda doğal kompleks besin kaynağı spirulina bitkisinin metabolizmayı destekleyici harikulade özelliklere sahip olduğu kanıtlandı.

Bilimsel deneylerle etkisinin kanıtlandığı Spirulina bitkisi, mavi-yeşil alg bileşiminde mikroskobik bir yosun türü olup; proteinler, beta-karoten, klorofil, vitamin (B12, A,C,E), GLA, mineraller ve yağ asitleri bakımından çok zengin doğal bir yapı içeriyor. Selüloz içermeyen zar duvarıyla sindirim sisteminde kolaylıkla sindirilebiliyor. Laboratuar ortamında bile bu denli zengin bir bileşik oluşturulamazken spirulina tabiatın bir mucizesi olarak değerlendiriliyor.

Spirulina Vücuda Nasıl Bir Yarar Sağlıyor?

Düzenli kullanıldığı sürece bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun dirençli ve zinde kalmasına yardımcı oluyor. Zengin antioksidan maddelere  sahip olmasından ötürü hipertansiyon, şeker, kanser, kalp ve damar hastalıkları ile mücadelede güçlü bir destek sağlıyor. Cilt ve saç hücrelerini yenilediği gibi beyin faaliyetlerini de güçlendiriyor.Yağ partiküllerinin kolay çözülmesini ve sağlıklı şekilde kilo verilmesine de etki ediyor.

Vücudun ihtiyacı olabilecek her tür biyokimyasal madde içeriğine sahip olan Spirulina, kapsül, tablet, çay veya bitkisel shakes şeklinde kullanılıyor.Dengeli bir beslenme için günde iki tablet oranında almak yeterli olabiliyor. Cilt bakımı için doğrudan maske olarak kullanılabildiği gibi diyet programına da dahil edilebiliyor. Spirulina hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.gnc.com.tr/SPIRULINA-500-MG_4396.html adresi ziyaret edilebilir. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol