banner51

Bu haber kez okundu.

 Sporcu Sutyeni Modelleri

Spor yaparken vücudu rahatsız etmeyecek kıyafetlerin seçilmesine özen gösterilmesi gerekir. Vücudu saran kıyafetlerin hareket etme kabiliyetini sınırlandırmaması gerekir. Bu gibi detaylara dikkat edilerek kıyafet seçimi yapıldığında esnek hareket yapabilmek daha kolay olacaktır. Sporcu sütyeni spor yapan bayanların egzersiz esnasında kullandığı bir spor giysisidir.

Göğüsler uygun şekilde desteklenmediğinde, koşu,futbol,bisiklet,tenis gibi yüksek etkili egzersizler yukarı ya da aşağı, içeri ya da dışarı ve yanlara doğru üç boyutlu hareketlere neden olur. Bu hareketlerin sonucunda göğüslerin destekleyici dokusunda rahatsızlık, sürtünme ve gerilme meydana gelir. Bu da göğüslerdeki bağlarda oluşan uzama nedeniyle sarkmayla sonuçlanır.Sporcusütyenibu dokular üzerinde gerilme ve stresi azaltarak göğüslerin yapısının korunmasını sağlar.

Son zamanlarda spor yapan bayanlarla birlikte göğüslerini sarkmasından şikâyet eden veya estetik ameliyat geçirmiş bayanlarda bu sutyenleri tercih etmeye başladılar.

Sporcu Sutyeni Seçerken Dikkat edilmesi Gereken Detaylar

Sporcu sutyeni seçerken bedeninizi bilmeniz ve vücut özelliklerine göre ürün almanız gerekir.Bedeninize uygun olmayan sutyenler göğsünüze baskı yapar. Oluşacak baskı neticesinde göğüsleriniz sizi rahatsız ederek hareketinizi kısıtlayabilir.Bu sutyenlerin temel amacı rahat hareket etmenizi sağlayabilmektir.

Alacağınız sutyenin kalın ve dayanıklı askılı olmasına dikkat edin.Çünkü kalın ve dayanıklı askılar ağırlığı azaltıp ve omuzlara eşit derecede yük binmesini sağlar. Birbirinden ünlü markaların ürünlerini bir çatı altında barındıran http://camasircity.com/ic-giyim-sporcu-sutyen web sitesi üzerinden hareketinizi engellemeyecek ürünleri temin edebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol