banner51

Bu haber kez okundu.

40 TON KÜÇÜK BOY HAMSİYE EL KONDU

Alınan bütün önlemlere karşı bölgemizdeki bazı balıkçılar, fırsat bulduklarında küçük boyutlu balık tutmaktan geri kalmıyor. Son olarak yine Rize'de, belirlenen limitlerin altında avlanan 40 ton hamsiye el kondu.

            Tarım ve Orman Bakanlığınca izin verilen boyutların altında balık avlanmasının yasaklanmasına karşın, yapılan denetimlerde bazı balıkçıların bu yasağa uymadığını tespit eden Rize Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri söz konusu balıkçılara ceza kesiyor.

            İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de desteğiyle İyidere'de nakil araçlarına yönelik denetimlerde, avlanabilir boyutların altında olduğu belirlenen 40 ton hamsiye el kondu ve 2 kişiye de para cezası kesildi.

            Hamsi Şaşırtmaya Devam Ediyor

            Öte yandan bölgedeki çoğu teknenin yaşanan fırtına nedeniyle denize açılamadığı, bu nedenle başta hamsi olmak üzere diğer balık çeşitlerinin fiyatlarının yükseldiği kaydedildi.
            İllerdeki toptancı hallerinde hamsi ve diğer balık çeşitlerinin fiyatları yükselirken; hamsinin kilosunun da 25 TL’yi gördüğü bildiridi.

            Bölgedeki hallerde, mezgidin kilosu 60-70 TL, sarıkanat 55 TL, barbun 50 TL, çupra 45 liradan satılırken, aynı zamanda sezonun da en yüksek fiyatına ulaşıldığı kaydedildi.

             Hamsi sezonunun bitmesine az bir zaman kalırken; balıkçıların da bu sezon beklediği verimi alamadığı ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol