banner51

Bu haber kez okundu.

Arınç’ı görevden al Vali Coş’u sözcü yap

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’u eleştirirken, MHP lideri Devlet Bahçeli’yle paralel ifadeler kullanarak, “Tam Başbakan’a göre bir vali. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Artık bu konuştuğu zaman daire içinde +18 yazmak durumundayız. Bir önerim var Erdoğan’a. Bülent Arınç’ı o görevden al, onun yerine bu valiyi getir, hükümet sözcüsü yap” dedi. Kılıçdaroğlu, dün grup toplantısında Kaz Dağları’ndan konukların bulunduğuna işaret ederek, “Kaz Dağlarından gelenler bol miktarda oksijen getirmişlerdir” dedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

-  AKP’NİN KUYRUĞUNA TAKILIR GİDERSENİZ: Kıdem tazminatına ilişkin işçi kardeşlerime ifade ediyorum, önce sorununuza sahip çıkacaksınız, sonra göreceksiniz ki bütün CHP’liler kapı gibi arkanızda. Korkmayacaksınız, iktidar baskı yapabilir, yılmayacaksınız. Korkuyorsanız, sesinizi çıkarmayın, bize de gelmeyin. Biz bu ülkede korkmayan insanlar istiyoruz. Bir diktatörün önünde diz çöküyorsanız, kusura bakmayın sizin sorunlarınıza kimse sahip çıkmaz. Biz emeğe, alınterine sahip çıkarız, Ecevit’in sosyal demokrasi geleneğinden geliyoruz. Çağdaş köleliktir taşeronluk. Tek karşı çıkan parti biziz. Sizler de biraz gözlerinizi çevirin, CHP’ye destek verin. Kalkar AKP’nin kuyruğuna takılıp giderseniz, kimse sizi işçi sendikası olarak görmez artık.
-  CEZAEVLERİNDEN YENİ CENAZELER ÇIKARSA SORUMLUSU DİKTATÖR: Cezaevleri tıka basa dolu. İnsanlar sırayla yatakta yatıyorlar. Tutuklu sayısı 132 bini geçti. 2005’te bu sayı 56 bindi. Geçmişle övünüyorlardı, bununla da övünecekler mi? Cezaevlerinde ağır hasta mahkumlar var. 162 ağır hasta bir anlamda diri diri tabuta gömülmüş durumda. Önümüzdeki süreçte cezaevlerinden yeni cenazeler çıkarsa, bunun bir tek sorumlusu var, ülkeyi yöneten diktatördür.
-  AKP, CHP’Yİ İZLEDİĞİ SÜRECE ALNI TERTEMİZ OLUR: Ortadoğu’nun belki de dünyanın en çapsız kişisi bu ülkeye dışişleri bakanı yapıldı. Bütün komşularla sıfır sorun olacak dendi, şimdi sıfır komşumuz var. Irak’a gittik, bize AKP yandaşı her kanaldan eleştiri geldi. Bütün taraflarla görüştük. Bizi en sert şekilde eleştirdiler, şimdi onlar gidiyorlar. AKP, CHP’yi izlediği sürece, projelerini uyguladığı sürece Türkiye’nin alnı tertemiz olur, sorunları çözülmüş olur, Türkiye Ortadoğu’ya rol model olur. Önümüzdeki süreç içinde Başbakan da Irak’a gidecek. CHP’nin sayesinde.
-  DÜNYADA YALNIZLAŞAN İKTİDAR: Dış politikada iflas edince, iç politikada bozguna uğrayınca, dünyada yalnızlaşan bir iktidar kaldı. Başbakan nereye giderse, Türkiye’de gazetecilerin sormaya cesaret edemediği soruları soruyorlar. Finli gazeteci soru soruyor. Başbakan, ‘sizi özel olarak görevlendirdiler’ diyor. Finli olduğunu öğrenince içinden şöyle düşünmüştür, ‘Sen bir Türkiye’de olacaktın. Ben sana gösterirdim’.
-  ARINÇ’I GÖREVDEN AL, O VALİYİ HÜKÜMET SÖZCÜSÜ YAP: Meşhur bir valimiz var malum. Adana Valisi. Tam Başbakan’a göre bir vali. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Devletin dili küfürleştiği andan itibaren valinin de dili küfürleşir. Artık bu konuştuğu zaman daire içinde +18 yazmak durumundayız, gençler o programı izlemesin. Bir önerim var Erdoğan’a. Bülent Arınç’ı o görevden al, onun yerine bu valiyi getir, hükümet sözcüsü yap. Bugün Mehmet Tezkan, ‘Gavat valiyi koltuğundan etmez’ diyor. Etmez. Sen Başbakan ol, bunu da bakan koltuğuna oturt, yolsuzluk yapanlar, halka küfredenler de yükseliyor. Hükümet sözcüsü yap. AKP’nin gerçek yüzünü bütün dünya öğrenmiş olur.
-  MERKEZ SAĞA ÇAĞRI: Tek parti devletiyle mücadele ediyoruz. Ağzındaki laf bitmeden, talimatını yerine getiririm diyor. Talimat yasadışı mı yasaya uygun mu önemli değil. Sorun, o valinin arabasına Türk bayrağı asması. Ağrıma giden o. Eski demokratlara, DYP’lilere, ANAP’lılara sesleniyorum. Beraber mücadele edeceğiz.
KAYNAK: Milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol