banner51

Bu haber kez okundu.

BEKLENMEYEN ADAY ‘TAHSİN OCAKLI!

CHP Rize’de aday olmasına kesin gözüyle bakılan ve CHP İl ile İlçe Örgütlerinin tüm yönleriyle tam destek verdiği eski İl Başkanı Saltuk Deniz’in son dakika değişikliğiyle aday listesinden isminin çıkarılması Rize örgütlerinde çok etkisi yarattı.

            Bu güne kadar CHP’nin sahada çalışmalarında yer almayan ancak geçmişte bir dönem Ardeşen İlçe Başkanlığı ve Ardeşen Belediye Başkan adayı ve sonrasında da 25. Dönem Milletvekili adayı olan Ocaklı, CHP Genel Merkezi’nin son dakika kararıyla CHP Rize'den birinci sıra milletvekili adayı olarak açıklandı.

            Son anda Ocaklı’nın aday gösterilmesi, CHP Rize örgütlerinde adeta şok etkisi yaparken, birçok partili yönetici, uzun yıllar sonra CHP’nin, İttifak partileriyle Rize’den bir milletvekili çıkarma şansı yakalamışken, bu şansın ciddi anlamda ortadan kalktığına dikkat çekti. CHP'nin Rize'deki eski tüfekleri, Genel Merkezdeki isimlerin bu antidemokratik tavrını kınadıklarını ancak, parti politikalarını savunmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

            Tahsin Ocaklı Kimdir?

            Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğan Tahsin Ocaklı, İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümü mezunudur. Uzun yıllar İstanbul’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren Ocaklı, 2004 ve 2014 yıllarında Ardeşen Belediye Başkan adayı oldu. Evli ve iki çocuk babası olan Ocaklı, İngilizce bilmektedir. Ocaklı, aynı zamanda, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol