banner51

Bu haber kez okundu.

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA ÖNCELİK TANINMALI

Belediye-İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar Kaspar, sağlıkçılardan sonra, belediye çalışanlarının da Covid-19 aşısında öncelikle sınıfa alınması gerektiğini söyledi.

            Belediye emekçileri olarak cenazeleri taşıyan belediyeciler, cenazeleri defneden belediyeciler olduğunu belirten Kaspar, “Cenazeleri yıkayan belediyeciler, çöpleri toplayan belediyeciler, suyunuzu, altyapınızı, yollarınızı temizleyen, vefa gruplarıyla ilaçları yardımları götüren belediyeciler, ilaçlama ve temizlik hizmetleriyle belediye emekçileri bu illetle mücadelede sağlıkçılardan sonra en ön saflarda mücadeleye devam ediyor” dedi.

            Belediye çalışanlarının ayrıcalık değil öncelik sırasına alınması gerektiğini kaydeden Kaspar, “Bu süreçte birçok arkadaşımız Covid-19 illetine yakalanıp tedavilerini oldu ve görevlerine dönerek ülkemizin bu illetle mücadelesine devam etmiştir. Onun içindir ki bu dönemde sağlıkçılardan sonra halkımızın sağlığı için bu salgınla mücadele eden tüm belediye emekçilerinin öncelikli aşı grubuna dâhil edilmesi gerekmektedir. Belediye çalışanlarının bir an önce öncelikli aşı olması gereken gruba dâhil edilmesi yönünde yetkililere çağrıda bulunuyoruz” şeklinde açıklamalarını tamamladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol