banner51

Bu haber kez okundu.

ÇAYKUR İŞÇİLERİ KADRO HAKKINDAN YOKSUN BIRAKILAMAZ

Rize’den Milletvekili aday adayı olmak için İl Başkanlığından ayrılan, CHP’nin önceki dönem İl Başkanı Saltuk Deniz, yaptığı açıklamada Çaykur'daki mevsimlik işçilerinin kadro hakkından yoksun bırakılmasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

            Mevsimlik işçilerin kadro sorununu dile getiren Deniz, açıklamasında, şunları söyledi:

            “Binlerce sözleşmeli işçiye kadro verilirken Çaykur'un mevsimlik işçilerinin kadro hakkından yoksun bırakılması kabul edilemez Bu durum toplumsal adalete ve sosyal devlet anlayışına aykırıdır. Bu nedenle hemen Çaykur mevsimlik işçilerimiz kadro düzenlemesine dâhil edilmelidir!”

            “Çaykur'daki tüm işçilerimize amasız, fakatsız, ayrımsız kadro hakları verilmelidir” diyen Deniz, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

            “Sürekli olarak gündeme getirdiğimiz bu konu partimizin politikası haline getirilmiş ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kamuoyuna da açıklanmıştır.

            Rize'nin her konusuna ve sorununa ısrarlı bir şekilde sahip çıktık çıkmaya da devam edeceğiz. Çaykur'un değerli mevsimlik işçisi kardeşlerimiz, Eğer bu iktidar sizlerin kadro sorununu çözmezse CHP ve Millet ittifakı iktidarında bizler bu sorunu çözeceğiz. Az kaldı geliyor gelmekte olan.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol