banner51

Bu haber kez okundu.

ÇAYKUR İŞÇİSİNE KADRO SÖZÜ

Rize ve Doğu Karadeniz Bölgesinde uzunca bir süredir tartışılan Mevsimlik Çaykur işçilerinin kadro sorununa son noktayı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koydu.

            CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta TBMM'deki grup toplantısında, Çaykur'un mevsimlik işçilerinin kadro sorununu çözme sözü verdi.

            CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’in, çayın ve Çaykur’un sorunlarıyla ilgili rapor sunduğu Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, son grup konuşmasında Çaykur’daki mevsimlik işçilere kadro sözü verdi.

            Genel Başkan Kılıçdaroğlu ayrıca, Millet İttifakı iktidarında kaçak çayların Rize meydanında yakılacağı sözünü de yineledi.

            Sorunun Çözülmesi Lazım!

            CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

            “Çaykur'un 9 bin 300 mevsimlik işçi çalışanı var. Onlar da diyorlar, 'Bizim sorunumuzu kim dile getirecek' diye ve soruyorlar. 'Mevsimlik çalışıyoruz, neden kadro vermiyorlar' diye soruyorlar. Rize’ye ve Rizelilere, 9 bin 300 çalışana sesleniyorum… Senin sorununu çözecek kişinin adı Bay Kemal’dir, bunu unutma! Rize’de oyumuzun düşük olduğunu biliyorum, bunun farkındayım. Ama orada bir sorun var ve o sorunun çözülmesi lazım. Bunlar çözemezler! Bunlar ceplerini doldurmakla meşguller. Ama o sorunu çözeceğiz, biz çözeceğiz.”

            Kaçak Çaylar

            Grup konuşmasında, CHP Rize İl Başkanlığının, 'Çay ve Çaykur Raporu'na da değinen Kılıçdaroğlu, açıklamalarını şu şekilde tamamladı:

            “Rizeliler belki unuttu ama Bay Kemal asla unutmaz! Kaçak çayları Rize meydanında yakacağım, bunu daha önce de söyledim. Rize’nin çayını, Trabzon'un, Giresun'un, Artvin’in çayını, bütün çayları görecekler. Sadece biz değil, bütün dünyaya bu çayları göndereceğiz.

            Dolayısıyla kamuda çalışan taşeron işçiler, mevsimlik işçiler, Çaykur’da çalışan işçiler aynı şekilde vekil imamlar var, vekil müezzinler var. Bunların da dertleri var. Bunların da kadro sorunu var.

            Ziraat Odalarında çalışan mühendisler var, ziraat teknisyenleri var. Onlarda bekliyorlar. Bütün bu sorunların hepsini biliyorum. Hiç kimse endişe etmesin.

            Ama tek şey istiyorum sandığa gittiğinizde, oyunuzu kullandığınızda diyeceksiniz ki benim sorunumla kim ilgilendi, kim çözme sözü verdi, ona oy vereceksiniz. Bay Kemal gelecek sorunu çözecek!”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol