banner51

Bu haber kez okundu.

 CHP Örgütlerinde Ön Seçim Vurgusu…

 CHP Rize ilçe örgütlerinde aday belirlemelerinin ön seçimlerle yapılması yönünde çalışmalar yapılırken; İl Başkanlığı ile Genel Merkezin bu yönde olumlu olmadığı kaydediliyor.

CHP Fındıklı ilçe örgütü yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğü çalışmalarla, 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanlığı için aday olacak ismi, parti üyelerinin katılımıyla belirlemeye çalışırken; mevcut 3 aday adayı arasından Rize İl Örgütü ve Genel Merkez tarafından atama yapılacağı iddiaları ise tedirginlik yaratıyor.

Edinilen bilgilere göre öncelikle CHP Rize İl Başkanlığı’nın, CHP’nin Belediye Başkanlığını kazanma şansı daha yüksek olan Fındıklı ve Pazar adayların önseçim veya anketle değil de merkez atamasıyla olması yönünde direttiği ileri sürülüyor. CHP İl Örgütü ile Genel Merkez’in bu tutumunun ise ilçelerde ve örgüt arasında tartışmalara neden olacağı kaydediliyor.

Öte yandan aday yoğunluğunun yaşandığı Pazar’da da Belediye Başkan adayının önseçimle belirlenmesi yönünde çalışmalar yapılırken, CHP’nin Pazar Belediye Başkan aday adayları arasında yer alan eski Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz, ilçede ve örgütte kırgınlıklara sebebiyet vermemek için aday belirlemede önseçim yapılmasını önerdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol