banner51

Bu haber kez okundu.

CHP'de garanti ilçelere yoğun aday başvurusu
 Yerel seçimlere 4 ay gibi bir süre kalırken partiler son stratejilerini belirlemeye başladı. AK Parti henüz adaylarını açıklamazken, CHP ise İstanbul'da Sarıgül ve Tekin arasında bir seçim yapacak. Ankara'da ise AK Parti çok büyük bir ihtimalle Melih Gökçek'le yola devam edecek. MHP'nin Ankara adayı Mevlüt Karakaya olurken CHP'de ise genel merkez adaylar arasında henüz karar vermemiş durumda.
CHP'DE GARANTİ İLÇE SIRASI VAR DİĞER İLÇELERDE ADAY YOK
Ankara'nın bazı ilçelerinde ise ilginç bir tablo ortaya çıktı. AK Parti'nin çok güçlü olduğu ilçelerde CHP'den hiç başvuru yapılmazken garanti olarak görülen tek ilçe olan Çankaya'da ise aday adayları birbiriyle yarışıyor.
Ankara Büyükşehir, Çankaya ve Yenimahalle'de adaylık yanşı hızlanıyor. Sincan, Altındağ, Pursaklar, Polatlı, Kazan, Çubuk gibi AKP'nin güçlü olduğu ama seçmen sayısının yoğun olduğu yerlerde aday adayı bile yok.
İSTANBUL'DA DA TABLO AYNI
İstanbul için de yine garanti olarak görülen ilçelerden Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli'de aday adayı patlaması yaşanırken, Güngören, Bağcılar Esenler gibi ilçelerde bir iki başvurunun olması dikkatlerden kaçmadı.
Kaynak: Haber7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol