banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA YETİŞTİRİLDİ ÇANKAYA'DA DAĞITILDI…

Ankara Çankaya Belediyesi, Fındıklı Meci Tarım Kooperatifi’nden aldığı kivileri, ilçedeki 5300 haneye dağıttıklarını açıkladı.

            Sosyal belediyeciliğin çalışmalarının sürdürüldüğü ifade edilen Çankaya Belediyesi açıklamasında, üreticiden doğrudan temin edilen 40 ton kışlık meyvenin, gelirli vatandaşlara dağıtıldığı ifade edildi.

            Korona salgınının neden olduğu ekonomik güçlüklere karşı yurttaşlarla dayanışma gösterildiği kaydedilen Çankaya Belediyesi açıklamasında, üreticinin de yüzünü güldürmeye çalışıldığı belirtildi.

            Yapılan son çalışmayla Fındıklı Meci Tarım Kooperatifi’nden kivi, Adana’dan limon ve mandalinanın aracısız temin edildiği belirtilen açıklamada meyvelerin, Çankayalı kadınlara ekonomik destek amacıyla satın alınan örgü filelerde dağıtıldığı da kaydedildi.

            Çalışmaya ilişkin konuşan ve salgın nedeniyle zor bir süreçten geçildiğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Her durumda olduğu gibi salgının getirdiği ekonomik sıkıntıya karşı Çankayalı hemşerilerimizin de zor durumda olan üreticimizin de yanındayız. Üreticimizden aracısız temin ettiğimiz kivi, mandalina ve limonu Çankayalı komşularımıza dağıttık. Hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de büyük sıkıntıya giren çiftçimize destek olduk. Daha önce olduğu gibi bu zor günlerde de hem üreticinin hem vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir” dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercümen Çervatoğlu ise, Meci Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri aracılığıyla Fındıklılı üreticinin ürününü Ankara’da ihtiyaç sahipleriyle buluşturan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol