banner51

Bu haber kez okundu.

GAMZE PALA'NIN KATİLİ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Yaklaşık 8 ay önce Fındıklı'da yaşanan vahşi cinayetle Gamze Pala adlı kadını öldüren sanık Savaş Dalançıkar, ilk kez hakim karşısına çıktı.

            AKP Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı Pala'yı vahşice öldüren Dalançıkar'ın yargılanmasına başlanırken; ilk duruşmada mahkeme heyeti, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor istedi.

            Ne Olmuştu?

            Fındıklı Öğretmenevi'nde resepsiyon görevlisi olarak çalışan 44 yaşındaki Gamze Pala, kendisine saplantılı şekilde aşık olan ve karşılık vermediği Savaş Dalançıkar tarafından 15 Nisan 2020'de önce silahla vurulmuş, ardından boğazı kesilerek vahşice öldürülmüştü.
            Rize Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen hafta ilk kez hakim karşısına çıkan sanık Dalançıkar, verdiği ifadede cinayeti önceden tasarlamadığını ancak Pala'yı görmek için Öğretmenevine gittikten sonra, kendisini görünce Pala'nın korkması üzerine silahla ateş açtığını ama olayın sonrasını hatırlamadığını anlattı.
            Olay gecesi alkollü olduğunu, sosyal medya hesapları üzerinden kendisi adına sahte hesaplar açıldığı için tedbir amaçlı üzerinde bıçak taşıdığını, silahı ise sadece düğünlerde kullanmak için aldığını söyleyen Dalançıkar, Pala'ya sosyal medya hesapları üzerinden defalarca mesaj yazdığını ancak Pala'nın cevap vermediğini de ifade etti.
            Hastalık Bahanesi
            Daha önce Rize Devlet Hastanesi’nde psikiyatri bölümünde tedavi gördüğünü ve cezaevinde intihara kalkıştığını ileri süren Dalançıkar'ın avukatı ise müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığı iddiasıyla mahkeme heyetinden sağlık raporu alınmasını talep etti.
            Savcısı ise, sanık hakkında Rize Devlet Hastanesi’nden daha önce tedavi gördüğüyle ilgili raporların istenmesini talep ederken, Mahkeme Heyeti sanık Dalançıkar’ın tutuklu yargılanmasına ve duruşmayı 4 Şubat 2021'e ertelenmesine hükmetti.
            Mahkeme ayrıca, Dalançıkar'ın işlediği suç kapsamında 3 haftayı geçmemek üzere gözlem altına alınmasına karar verdi.

            En Vahşi Kadın Cinayeti!

            Abla Tülay Pala’nın Avukatı Yunus Çoruh ise cinayetin Türkiye’deki en vahşi kadın cinayeti olaylarından biri olduğunu dile getirerek, “Şikayetçiyiz, davaya katılma talebimiz vardır. Ayrıca meydana gelen cinayet olayı Türkiye'de yaşanmış en vahşi kadın cinayeti olaylarından bir tanesidir, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilsin, akıl sağlığı hususunda daha önce dosya arasında birtakım belgeler vardır. Sanığın tedavi görmediği açıktır” dedi.

            Tasarlayarak ve Canavarca Hisle Gerçekleştirdi!

            Gamze'nin diğer ablası Kudret Pala’nın avukatı Serkan Ellialtı ise Dalançıkar’ın cinayeti planlayarak yaptığının sabit olduğu fakat suçtan kurtulmak için olayı hatırlamadığını söylediğini dile getirerek; “Olayın meydana geliş şekline ilişkin sanık kollukta detaylı beyanlarda bulunduğu halde mahkemede suçtan kurtulmaya yönelik bir takım kısımları hatırlamadığını ifade etmektedir. Bu beyanlarına itibar edilemez. Ayrıca sanığın eylemlerini tasarlayarak ve canavarca hisle gerçekleştirdiği sabittir. Zira olayın meydana geldiği tarihte saat 21:00 Sıralarında olay mahallindeki tüm iş yerleri kapanmış, yalnızca olay saati olan 22:30 sıralarında öğretmenevi açıktır. Işıklar yanık olduğu için gerek parktan gerekse caddeden resepsiyonda çalışmakta olan maktul açıkça görülmektedir. Sanık bu hususlar da değerlendirilerek cezalandırılsın” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol