banner51

Bu haber kez okundu.

HER GÜN VATANDAŞA DAHA DA YAKLAŞIYOR!

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, parti olarak yaptıkları çalışmalar sonucu seçimlere hazır olduklarını, ayrıca ekonomik dalgalanmalardan ötürü vatandaşların bunaldığını söyledi.

            CHP ve Millet İttifakı’na her geçen gün teveccühün arttığını anlatan Deniz, AKP iktidarını eleştirerek; vatandaşa her geçen gün daha da yaklaştıklarını kaydetti.

            Mahalle ve Köy Temsilcileri

            Parti programı doğrultusunda üyeliklere ağırlık verdiklerini vurgulayan Deniz, "Şu ana kadar üye sayısı konusunda hedeflerimizi tutturduk. Üye olmayan hiçbir yerleşim yeri bırakmıyoruz. Sandık görevlendirmelerimizi yaptık. Çalışmaları her ay güncelliyoruz. Mahalle ve köy temsilcileri belirlendi. Rize olarak Türkiye ortalaması üzerindeyiz" dedi.

            Sandığa Sahip Çıkacağız

            Rize’de sandıklara sahip çıktıklarını, yapılacak seçimlere hazır olduklarının altını çizen Deniz, şöyle konuştu:

            "Millet İttifakı olarak sandıklara sahip çıkılacak. Hiç kimse güvensizlik duymasın. Gerekli çalışmaları yapıyoruz. Sandık güvenliğinin daha etkin olması açından başka çalışmalar da olacak. Kadın kolları bütün ilçelerde kuruldu. Gençlik kollarında birkaç eksiğimiz var. Çay, tarım, spor, gençler ve diğer konularla ilgili komisyonlarımız var. Gitmediğimiz hiçbir alan yok. İlçeleri köylerimizi geziyoruz. Direk vatandaşa gidiyoruz. İnsanlarla siyaset konuşmuyoruz. Vatandaş zaten kendisi anlatıyor, tüm sürecin farkında olduğunu görüyoruz. Yerel olarak baktığımızda çayın durumunu vatandaş biliyor. Bizim onların aktardığımızın daha fazlasını esnafımız bize anlatıyor. Ama bir korku oluşturulmuş. İnsanlar dertlerini, sıkıntılarını dile getirmekten çekiniyorlar."

            Yerelde Küçük Saraycıklar Var!

            "Eğer siz bir ülkede yaşayan hem vatandaşların hem de sivil toplum kuruluşların, sendikaların, derneklerin seslerini çıkarmasını engelliyorsanız o ülkede demokrasi yoktur demektir" diyen Deniz, "Demokrasinin olmadığı yerde ülkeyi doğru yönetemiyorsunuzdur. Yerelde de küçük saraycıklar olduğunu, kendini sarayla özdeşleştiren aynı insanlar olduğunu görüyoruz. Tek başına ‘Ben her şeyi bilirim, Rize’deki kararları ben veririm. Her şey benim tekelimdedir’ şeklinde bir zihniyet var. Bu zihniyet olduğunda o yerde gelişme olmadığını, yatırımların doğru değerlendirilmediğini, kentin geleceği ile ilgili doğru kararlar alınmadığını ama giderek bunun kırıldığını görüyoruz" dedi.

            Vatandaş ‘Bezduk’ Diyor

            Millet İttifakı’na ciddi bir ilgi olduğunu ileri süren Deniz, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

            "CHP’ye de ilgi olduğunu görüyor ve vatandaş bize hissettiriyor, ‘Biz artık bıktık, sistemin değişmesi gerek, bezduk, darlanduk’ diyor. Önceden iletişim kurma noktasında biraz sıkıntı yaşayabiliyorduk ama artık öyle değil.

            Eskiden randevu alır, giderdik. Ama şimdi bir yere gidiyoruz, onun yanındaki insanlar, bize telefon açıp ‘Bizi neden atlıyorsunuz, bize ne zaman geleceksiniz’ diyorlar. Şimdi vatandaşlar ‘gelin’ diyor. Vatandaş artık bir irade ortaya koyacağını, Rize’deki durumun eskisi gibi olmayacağını, değişiklik olacağını hissettiriyor.

            Gübre ile ilgili sorunlar var, çay tarlasına girip gübre atıp atamayacağını biliyorlar. Hepimizin ortak sorunları. İnsanlar artık bu sorunlarının AKP yönetimi tarafından çözülmeyeceğinin farkında. En büyük değişiklik bu. Eskiden tamamen sırtını dönen insanlar, şimdi öyle değil.

            İnsanlar gübre fiyatlarına gelen zamlardan dolayı gübresini alamamak durumunda kalıyor. Ortada bir yağma var ve sonucunu da vatandaşlara yansıtıyorlar.

            Türkiye’de 369 bin tane zengin var, 1 milyon TL’nin üstünde mevduatı olanlar. Bu 369 bin insana biz gelir taahhüt ediyoruz. Bunda vatandaşı borçlandıracaksın. Bu insanlar hiçbir şekilde kaybetmeyecekler. Ama kaybedecek olan esnaf, vatandaş, işçi, köylü, işe giremeyen insanlar, burs parası için sıkıntı çeken öğrenciler, çocuğunu besleyemeyen insanlar, intihar eden insanlar olacak.

            AKP, her dönemde olduğu gibi bu dönemde de kesinlikle halkın yararına olmayan bir işlem yapmıştır. Çünkü artık halktan uzaklaşmışlardır."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol