banner51

Bu haber kez okundu.

Rize Jandarma`sından kaçak sigara operasyonu
 ESRAR OPERASYONU

Pazar İlçesinde Jandarma ekipleri tarafından bir evde yapılan aramada 605 gr. kubar esrar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre;

Rize İl Jandarma Komutanlığı'nca elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda, adli makamdan alınan arama kararına istinaden Rize İli Pazar İlçesi mülki sınırlarında 14 Aralık 2015 tarihinde (1) şahsa ait ev ve eklentilerinde yapılan aramada toplam 605 gr. kubar esrar ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak adli makamlara sevk edilen (1) şüpheli tutuklanarak Rize Kalkandere L Tipi Kapalı Cezaevine konulmuştur.

KAÇAK SİGARA OPERASYONU

Derepazarı İlçesinde Jandarma ekipleri tarafından bir araçta yapılan aramada ise 3.383 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre;

Rize İl Jandarma Komutanlığı'nca elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden, Rize İlinden İstanbul İline gitmekte iken Derepazarı İlçesi mülki sınırlarında durdurulan bir otobüste 13 Aralık 2015 tarihinde yapılan aramada 3.383 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak yakalanan (3) şüpheli cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

156-155

Jandarma yetkilileri vatandaşların ihbar için 156 ve 155'i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol