banner51

Bu haber kez okundu.

Samsun Sarp Demir Yolu Projesi Bölgeye Çağ Atlatır!

Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yüksek İstişare Kurulu Toplantısında Samsun Sarp Demir Yolu Projesi’nin Rize ve bölge için dikkatine önem çekildi.

Proje ile ihracatta artış yaşanacağı, turizm ve ticarette bölgenin bir üst seviyeye çıkabileceği kaydedildi.

            RTSO YİK 2018 yılı 2. Toplantısı Rize’nin İyidere ilçesindeki bir otelde yapıldı.

            Toplantıda söz alan kurul üyeleri, özellikle Samsundan Sarp’a tüm Doğu Karadeniz illerini kapsayan bu projenin üzerinde durulması gerektiği değerlendirmesini yaparak, Samsun Sarp Demir Yolu Projesi’nin bölgemizde gerçekleştirilen ihracata büyük oranda katkı sağlayacağı ifade edildi. Toplantıda Ovit Tüneli ve Havalimanı projelerinde olduğu gibi yoğun lobi çalışması ile gerçekleştirilebilecek olan demiryolu projesinin turizm ve ticarette bölgeyi bir üst seviyeye çıkarabileceği ifade edildi.

            Yüksek İstişare Kurul Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, burada yaptığı konuşmada, kurulda ortaya çıkacak görüş ve önerilerin ilimiz ve bölgemiz için yol gösterici nitelikte olacağını vurgulayarak, uluslararası sanayi ve ticaretin farklı bir yöne çevrildiğini, Asya-Pasifik'e yönelen ticaretin yapay zeka ve robotik teknolojilerle desteklendiğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol