banner51

Bu haber kez okundu.

TELEFERİK PROJESİ GÜNDEMDE YOK

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, bir zamanlar Rize Belediyesi için '10 numara projeler' arasında yer alan teleferik projesinin gündemlerinde olmadığını kaydetti.

            Projeyle ilgili yeni bir gelişme olmadığını kaydeden Metin, “Bizim şu anda teleferikle ilgili bir gündemimiz yok. Avustralyalı bir firma bu proje ile ilgili olarak çalışıyor. Daha bize bir fizibilite getirmedi” dedi.

            CHP İl Başkanı Sormuştu!

            Rize’ de sahil dolgu alanından Dağbaşı mevkiine yaklaşık 15 yıl önce yapılması gündeme gelen ve 2011 yılından itibaren kamulaştırma çalışmaları başladığı kaydedilen teleferik projesi yeniden gündeme geldi.

            CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, bir süre önce Rize Belediyesine projenin akıbetini sordu. Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ise, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.

            Konuyu değerlendiren Metin, projede şimdilik bir gelişme olmadığını kaydederek, şunları söyledi:

            “Bizim şu anda teleferikle ilgili bir gündemimiz yok. Avustralyalı bir firma proje ile ilgili çalışıyor. Daha bize fizibilite getirmedi. Pandemi oldu. Bu proje DOKAP üzerinden yapılıyor. Avustralyalı firma bir fizibilite, yeni bir şey bize getirmedi. Şu anda açıklama yapılacak bir pozisyon yok.”

            Yaklaşık 2 yıl önce, kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda teleferikle ilgili soruyu cevaplandırırken, Vargel sistemiyle çalışacak 48 kişilik 2 adet kabinin yer alacağı projeyi tamamen kaldırdıklarını ifade eden Metin, son olarak 8 kişilik kabinden oluşacak teleferik projesini yapmak için çalışmaların sürdüğünü k

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol