banner51

Bu haber kez okundu.

YİNE VAN YİNE KAÇAK ÇAY!

Başta ülke ekonomisi olmak üzere Doğu Karadeniz'in ekonomik lokomotifi olan çay sektörüne en büyük darbeyi vuran kaçak ve sahte çayın önü alınamıyor. Siyasi olarak sözde önlem ve yasal düzenlemeler yapıldığı kaydedilirken, ülkemizin neredeyse bütün sınır kapılarından yurda kaçak ve sahte çaylar girmeye devam ediyor.

            Son haberlere göre, geçen hafta sonu Van'ın Muradiye ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, 5 ton 280 kilo kaçak çay ele geçirildiği kaydedildi.

            Geçen hafta Van Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Van İl Jandarma Komutanlığına bağlı Muradiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, 7 Mart 2022 günü saat 17.00 sıralarında şüphe üzerine bir kamyonun durdurulduğu ve aramalar yapıldığı kaydedildi.

            Valilik açıklamasında, "Durdurulan kamyonda 5 ton 280 kilogram kaçak olduğu değerlendirilen çay ele geçirilmiştir. Ele geçirilen çaylar Van Gümrük Müdürlüğüne teslim edilmiş olup, araç sürücüsü N.Ş. isimli şahıs, yakalanarak tahkikat işlemlerine başlanılmıştır. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir" denildi.

            CHP'den Tepki

            Yakalanan kaçak çaylar için yapılacak uygulamanın veya çayların ne şekilde kullanılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmazken, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, kaçak çaylarla ilgili herhangi bir işlem yapılmamasına tepki gösterdi.

            CHP İl Başkanı Deniz, sosyal medya hesabından söz konusu haberi paylaşırken; "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, 'iktidara geldiğimizde kaçak çayları Rize meydanında yakacağım' diye söz vermişti. Aynı kararlılığı bu hükümetten de bekliyoruz. Yakalanan kaçak çayları Rize değilse de yakalandığı ilin meydanlarında veya uygun yerlerde yakın. Bekliyoruz" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol