banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI YARDIMSEVERLER DERNEĞİNDEN TOPLUMSAL PROJELER

Sıddıka Pehlivanoğlu  yürtüttükleri faaliyetler hakkında yaptığı açıklamada, dernek çatısı altında ilçedeki eğitim faaliyetlerine birçok destek sağlamanın yanında ihtiyaç sahibi öğrencilere  burs verdiklerini söyledi.


Fındıklı Yardımseverler Derneği olarak 2018 yılında ‘’Aile ve Toplum Değerlerimizin Korunması ve Geliştirilmesi Eğitimi’’ projesini gerçekleştirdiklerini anımsatan Pehlivanoğlu, "Proje kapsamında 14 ayrı okulda eğitim sunumları gerçekleştirdik. 11 İLKOKULUNDA SINIFLAR ARASI  ödüllü SPOR KARŞILAŞMASI organize ettik. Ayrıca ,Cavit Köroğlu Anadolu Lisesinde en çok okuyan öğrencileri yıl boyu takip edip ödüllendirdik. Değerlendirme  bir eğitim çalıştayı ile sona ererken farkındalık yaratacak  kısa bir filimle noktalanmıştı" dedi.

Pehlivanoğlu, 2021 yılı İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel  Müdürlüğünün  desteklediği Prodes projelerinden  ’Kadın Hakları,Aile Yapısının Korunması,Aile İçi Şiddet’’ konulu projeyi yürüttüklerini kaydederek, şunları aktardı:


"Tanıtım toplantısıyla başladığımız proje süreci  sorunlu kadınlarla yapılan görüşmelerle sürerken  eğitimlerimiz devam etmektedir.  Eğitimlerin ilki ;Recep Tayip Erdoğan Ünüversitesi öğretim görevlisi esen Burcu Özcan tarafından verildi ve katılımcılar tarafında çok ilgi gördü.  Bu eğitimde kadınların şiddetten korunmak için devletin geliştirdiği kades uygulamasının telefonlarına indirilmesi ve kullanılması eğitimi de verilmiştir. İkincici eğitimcimiz ilişkiler koçu regesyon uzmanı yazar  Bilge Öztoplu  oldu. Kadınlarımızı değişik bir kişsel farkındalık eğitimine  soktuğumuz bu çalışma aile yapısının korunması ve ailede ilişkilerin  olumlulaşmasını içeriyordu. Eğitime katılan kişiler  ile  Zil Kale'ye düzenlenen kültür gezisinden  kadınlar  eğlenceli bir zaman geçirme fırsatı yakaladı."
 

Pehlivanoğlu, projenin 17aralık 2021 tarihine kadar çeşitli eğitim ve etkinliklerle devam edeceğini ifade ederek sözlerini tamamladı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol