banner51

Bu haber kez okundu.

KATİL, AKLI DENGESİNİN YERİNDE OLMADIĞINI ISPATLAMAYA ÇALIŞIYOR

Fındıklı'da 15 Nisan 2020 tarihinde Gamze Pala’yı vahşice öldüren Savaş Dalançıkar'ın "Tasarlayarak, Canavarca Hisle Kasten Öldürme, Kasten Öldürme" suçundan yargılanmasına devam edildi.

Fındıklı'da Öğretmenevinde çalışan Gamze Pala isimli kadını karşılıksız seven ve görüşme talebine karşılık bulamayınca ise önce  silahla vurarak sonra ise bıçakla boğazını keserek öldüren Savaş Dalançıkar ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Mahkeme heyeti sanık Savaş Dalançıkar'ın tutuklu olarak yargılanmasına ve duruşmayı 1 Nisan 2021 tarihine erteledi. Bu süre içerisinde yeniden tedavi gördüğü iddia edilen hastanelere yazı yazılarak raporların hazırlanmasına karar verdi. Sonraki mahkemede dinlenmeyen tanıkların mahkemeye zorla getirilmesine karar verdi.

Öte yandan heyet sanığın geçmişte tedavi gördüğünü iddia etmesi üzerine Rize Devlet Hastanesi'nde psikiyatri bölümünden tedavi evraklarını istedi.

Pala Ailesinin avukatı Serkan Ellialtı duruşmadan sonra yaptığı açıklamada, sanığın akli dengesinin yerinde olmadığını katılmak için her yolu denediğini ve kendisini insanlık dışı varlıkların yönlendirdiğini dahi iddia ettiğini söyledi.

Sanığın Adli Tıp'a sevk edilerek Mayıs ayının sonuna gün verdiğini kaydeden Ellialtı “ Dosyada dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine ve hastanelere tekrar yazı yazılarak hastane raporları istendi. Nisan ayında bir ara duruşma yapılmasına karar verildi. Nisan ayından sonra Adli Tıp'a sevk edildikten sonra gelen raporlara göre tekrar davanın ilerleyişi belli olacak. Bu aşamada tanıklar da beyanda bulundu. Karşı tarafın kendince iddiaları var. ‘Akli dengesinin yerinde olmadığı, bilerek işlemediği' gibi. Hatta sanık kendisini cin, ruh gibi varlıkların yönlendirdiğini iddia ederek farklı beyanlarda bulundu. Bunlar gayet normaldir çünkü başka türlü bu işin içerisinden çıkamaz. Bu nedenle akli dengesinin yerinde olmadığını ispatlamak için her türlü yola başvuruyorlar. Mutlaka biz gerekli sonucu alacağız davadan” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol