banner51

Bu haber kez okundu.

Koşu Bandı ile Zayıflamak
 Koşu bantlarıyla yapılan egzersizlerle fazla kilolarınızdan istediğiniz ortamda rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Fakat kullanımı oldukça dikkat isteyen bu koşu bandı aletlerinin bilinçsiz şekilde kullanılmasıyla özellikle diz, kalça, ayak bileği ve belde ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabiliyor.

Ayakkabı giyilmeden koşu bandı kullanırsanız muhtemelen kısa süre içinde sağlık problemleri yaşarsınız. Bandın üzerinde çorapla veya çıplak ayakla koşmak kilo vermek için harcadığınız cabanın boşa gitmesine ve sağlığınızdan olmasına yol açar.

Bant seçimi yaparken teknolojinin gelişmesiyle birlikte piyasada çok fazla bulunan bantlardan herhangi birisini satın alırsanız sağlıklı bir seçim yapmamış olursunuz. İçlerinden en iyisini seçebilmek için öncelikle bant kısmının yumuşatıcı özelliğe sahip olanlarını tercih etmelisiniz. Eğer uygun yumuşatıcı sisteme sahip olmayan koşu bandı satın alırsanız ayaklarınızı her bastığınızda vücudunuzun tüm yükünü ayaklarınıza yükleyerek bacak ve bel ağrılarına yol açabilirsiniz.

Süreye Dikkat Edin

Kilo verebilmek için kendinizi bandın üzerinde yaşar hale getirmeyin. Spor yapmak faydalı olduğu kadar bünyenizi zorlayacak şekilde yapılması durumunda zarar verici bir aktiviteye dönüşebilir. Süreyi ilk başlarda orta tempoda bir yürüyüş şeklinde 20 dakikayı geçmeyecek şekilde programlayın ve bu süreyi zaman geçtikçe giderek yükseltin. Yürüyüşü sıkıntısız gerçekleştirdiğinize inandığınız zaman koşu moduna geçebilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan kurtulmanın en doğal yollarından biri olan koşu bantlarını kullanarak siz de sağlığınızı korumak istiyorsanız en kaliteli malzemelerden üretilen uzun süreli kullanabileceğiniz koşu bantlarına http://www.bizdeuygun.com/Kosu-Bandi-1954 adresinden ulaşarak bütçenize en uygun modeli satın alabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol